piątek, 26 września 2014

Henna brwi i rzęs.

Witajcie! :)

Dziś rozpocznę temat brwi i rzęs. Opowiem o tym, jak wykonywany jest zabieg nakładania henny, jak nadać odpowiedni kształt brwiom, oraz co robić aby te brwi i rzęsy zachwycały oraz upiększały, zamiast oszpecać ;).

Jest to jeden z najprostszych zabiegów wykonywanych w salonach, ale także Wy możecie bez problemu wykonać go w domu ;).

Pierwszym, co kosmetyczka powinna zrobić jest wywiad z klientką, żeby dowiedzieć się, czy może ona wykonać ten zabieg. Na czym ten wywiad polega? Otóż chodzi o sprawdzenie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeśli chcecie zrobić sobie hennę same w domu to również polecam się z nimi zapoznać.

Przeciwwskazania przy farbowaniu brwi i rzęs henną:

- alergia na hennę (warto wykonać próbę uczuleniową; stawiamy małą kropkę henny na wewnętrznej stronie nadgarstka, trzymamy tyle czasu, ile zaleca producent, a następnie zmywamy i obserwujemy najlepiej przez 2 dni. Jeśli wszystko jest ok to możemy przystąpić do zabiegu.),
 - stany zapalne i alergicznie skóry wokół oczu,
- soczewki kontaktowe (należy je zdjąć przed zabiegiem),
- świeżo wydepilowane brwi, skaleczenia lub otarcia (profesjonalnie nazywa się to przerwaniem ciągłości naskórka ;) ),
- choroby oczu takie jak jęczmień czy zapalenie spojówek,
- podrażnienia lub zaczerwienienia w okolicy oczu.

Ciąża NIE JEST przeciwwskazaniem przy tym zabiegu.

Nie stwierdziłyśmy u siebie żadnych przeciwwskazań. Co teraz?
Zacznę może od opisania produktów. Miałam do czynienia z 2 rodzajami henny. Pierwszym była henna w proszku (jest również w wersji żelu) z Delii kupiona w rossmannie. Drugim henna w żelu od RefectoCil. Którą wybrać i czym się kierować przy wyborze? Ja osobiście polecam hennę w żelu. Według mnie łatwiej jest ją rozrobić do odpowiedniej konsystencji, łatwiej nałożyć oraz jest delikatniejsza. Henną w proszku łatwiej nadać kolor i zafarbować skórę, poleciłabym ją osobom z większymi ubytkami w brwiach.
Hennę rozrabia się z 3% wodą utlenioną. Wystarczy zwykła apteczna woda. Fryzjerski utleniacz o stężeniu 3% również się nadaje (do kupienia w hurtowniach fryzjerskich). Woda utleniona zamieszczona w opakowaniu nadaje się do użytku tylko przez 2 dni po otwarciu. Pamiętajcie o tym.


Kiedy mamy już wszystko możemy przejść do rozrobienia henny. Bierzemy porcelanową/szklaną małą miseczkę/kieliszek i wsypujemy/wyciskamy (w zależności od rodzaju zakupionej henny) niewielką ilość kosmetyku wielkości grochu i dolewamy ok 3 kropel wody utlenionej do uzyskania konsystencji papki. Jeśli 3 krople to za mało należy dolewać do momentu uzyskania odpowiedniej konsystencji, ale myślę, że taka ilość jest najbardziej optymalna. Pędzelek radzę dobrać według upodobań. Sama szukam swojego ideału, także nie jestem w stanie żadnego polecić. Na początek dobrze sprawdzą się pędzelki do ust, brwi lub te małe i precyzyjne, w zależności od tego, czym jest nam łatwiej operować :).
Teraz już możemy przejść do sedna.

Nakładanie henny na brwi:
Najpierw zmywamy makijaż z brwi i osuszamy to miejsce, no i nakładamy hennę na brwi nadając im taki kształt jaki chcemy. Jeśli gdzieś wyjedziemy poza kontur od razu bierzemy patyczki do uszu zwilżone wodą i wycieramy to miejsce, aby nie zafarbować skóry w nieodpowiednim miejscu. Kiedy już wiemy, że wszystko jest ok, trzymamy hennę od 5-20 minut w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać i jak szybko włoski łapią kolor. Po upływie tego czasu zmywamy hennę w kolejności nakładania jej na brwi.
Teraz można przejść do regulacji (posty dotyczące nadawania kształtu brwiom, regulacji i podkreślaniu ich cieniami/kredkami pojawią się w najbliższym czasie). Należy jednak pamiętać aby NAJPIERW nakładać hennę, a dopiero potem wyrywać niechciane włoski. Wykonuje się to w takiej a nie innej kolejności, aby henna nie wniknęła w otwarte (przez wyrwanie włoska) mieszki włosowe i nie pozostawiła na skórze czarnych/brązowych kropeczek.
http://www.fryzjerkosmetyczka.suwalki.pl/salon-kosmetyczny/

Brwi mamy już załatwione :). Teraz rzęsy.
RefectoCil w swojej ofercie ma płatki pod oczy, które chronią skórę przed henną. Kosztują niecałe 20 zł, a jest ich w zestawie aż 96 sztuk. Można je kupić w hurtowniach fryzjerskich lub na allegro. Nie wiem, czy inne firmy mają w swojej ofercie takie płatki. W każdym razie polecam je nabyć, bo naprawdę ułatwią pracę. W przypadku henny rzęs będzie nam trudno wykonać ją sobie samym. Radziłabym skorzystać z pomocy osoby zaufanej, doświadczonej lub udać się do kosmetyczki.
Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielne wykonanie zabiegu to w pierwszej kolejności wykonujemy demakijaż oczu. Następnie umieszczamy podkład (płatki) pod oczy. Wystarczy zwilżyć je wodą i same 'przykleją' się do skóry. Należy zrobić do bardzo dokładnie, aby wsunąć podkład pod samą linię dolnych rzęs. Wyjmujemy delikatnie dolne rzęsy spod podkładu, zamykamy oko (najpierw jedno, jeśli wykonujemy zabieg same) i nakładamy hennę od nasady po końcówki. Można zrobić delikatną linię przy samej nasadzie,co dodatkowo optycznie je zagęści ;). Czekamy z zamkniętym okiem od 5-20 minut, wyjmujemy płatek i zmywamy hennę delikatnie wacikiem zwilżonym w ciepłej wodzie.
 Po wykonaniu henny na jednym oku przechodzimy do drugiego.
Jeśli w trakcie henna dostanie się do oka lub poczujemy pieczenie powinnyśmy od razu zmyć ją z rzęs wacikiem.
http://www.cosmedica.szczecin.pl/inne-zabiegi/henna/

I to już wszystko :). Mam nadzieję, że pomogłam i wyjaśniłam sposób nakładania henny.
Pytajcie, jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz